Bir kez daha altını çizelim: Bugüne dek Sağlıklı kilo verdirdiği belirlenen hiç bir doğal Madde, ot, Bitki veya tohum bulunamadı. Kilo fazlalığı ve şişmanlık alanı o denli büyük bir ticari alan ki, bir çok kişinin iştahını kabartıyor.Bu alandan pay kapmak isteyen şarlatanların önerdikleri Bitkilere her yıl bir yenisi eklenmekte.Hoodia özleri, Garcinia iksirleri, Aloevera şurupları, Orange Bitter tabletleri, Chitosan hapları bu konuda en çok suiistimal edilen ürünlerdir. Bunlardan hiç birinin kilo verdirdiğini gösteren bilimsel bir kanıt yoktur.Efedra Bitkisi özleri adrenaline benzer özelliği sebebiyle bir miktar kilo kaybı yapabiliyor ancak aynı zamanda kalbinizi, beyninizi de hasta ediyor.Yakın bir zamanda zayıflatıcı ürün olarak pazarlanan yosun haplarının içinden koolsüz kullanıldığında sağlığa ciddi zararlar veren sibamin isimli kimyasal maddenin çıktığını hepimiz çok iyi bilmekteyiz.Çörek otu da bu alandan para kazanmak isteyen kişilerin yeni palavralarından biridir.Çörek otunun içinde bol miktarda Linoleik Asit bulunmaktadır. Omega-6 yağlarından olan bu maddenin bazı alerjik reaksiyonlara, alerjik cilt problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.Ama çörek otunun ne kendinin, ne çayının, ne de Bal ile karıştırılarak yutulmasının kilo kaybı sağlaması mümkün görülmemektedir.

Eğer bir kilo verme programı uyguluyorsanız, küçük bir bitkisel destek de kullanmak kararınız varsa Günde 3-4 bardak yeşil çay veya yeşil çayın kateşin içeren özlerinden yararlanmayı deneyebilirsiniz. Ama beklentinizi asla abartmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">