Eger ayet rahmet ayeti, okuyan da ölü ise, o adam Allah in rahmetindedir. Ayet azab ayeti ise o adam Allah in azabindadir. Eger ayet korkutucu, Rüyayi gören de hayatta ise onu kötü seylerden kaçindirir. Müjdeleyici ayet ise, rüyayi göreni hayirla müjdeler. Bir kimse rüyada (rahmet) ayetini okudugunu ve azab ayetine geldiginde kendisine azab ayetinin okunmasi çetinlestigini görse, ferahliga kavusur. Ayni sekilde azab ayetini okuyup, rahmet ayetine gelince okuyamadigini gören, siddet içerisinde kalir.

Kur'an-ı Kerim Allah'ın kelamıdır ve onunla hemdem olmak saadetin en büyüğüdür. Bu sebeple ayetler görmek rahmettir. Âyet-i Kerimeler iki türlüdür: Rahmet ayetleri, azab ayetleri…

Bir Müslümanın rüyada rahmet ayetlerini görmesi veya okuması veya okunduğunu işitmesi, Allahu Teala'nın rahmetine delalet eder ve o kişi için saadettir. Müjdeleyici ayetleri görmek, müjdelenmenin işaretidir.

Bir adam rüyada rahmet ayetini okuduğunu, fakat azab ayetine geldiğinde kendisine bu azab ayetinin okunması zorlaştığını görse, ferah ve selamete kavuşacağına delalet eder.

Hasta bir adamın rüyada Kur'an okuduğunu görmesi, şifaya kavuşacağının işaretidir. Çünkü Kur'an müminlere şifadır.

Rüyada Ayetü'l-Kürsi’yi okumak veya okunduğunu işitmek, rüya sahibinin gönül nuruna, ilim, hikmet, takva ve vera ehli biri olduğuna delalet eder. Zira Ayetü'l-Kürsî ism-i a'zamdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.