Arı sütü sinirsel ve ruhsal hastalıklar ile yaşlılık ve seksüel zayıflık hallerinde yaygın olarak kullanılıyor. Arı sütü besleyici, organizmayı güçlendirici ve sağlığa Pozitif etkisi olması nedeniyle önemli bir doğal destek gıdasıdır.

Arı sütü insan ömrünü uzatan, Sağlıklı ve dinç kalmasını sağlayan özel bir gıdadır. Arı sütünün özellikle kalp rahatsızlıklarından kansere kadar birçok hastalıkta vücudu güçlendiriyor. Özellikle yoğun Antibiyotik kullanan radyoterapi ve Kemoterapi tedavisi gören hastalarda muhtemel karaciğer ve böbrek zararlarını önlemekte fonksiyonları koruyor.

Arı sütü göğüste şiddetli ağrı ve nefes daralmasına neden olduğu ani nöbetler, karaciğer yağlanması, eklem hastalıkları, yorgunluk, zayıflık ve kuvvetsizlik hallerinde kullanılır.

Arı sütü ayrıca biyolojik dayanıklılığı artırarak, ani heyecan, ruhi gerginlik halini azaltıcı, rahatlatıcı, iştah açıcı ve zindelik kazandırıcı özelliklere sahiptir.

Bunun yanı sıra sinirsel ve fiziksel yorgunluk halleri, mide bağırsak hastalıkları, yaşlılık ve seksüel zayıflık hallerinde de yaygın olarak kullanılır.

Arı sütünün Bala oranla damar genişletici özelliğinin 100 kat daha fazladır. Yine arı sütünün bala oranla 20 kez daha fazla karaciğer yağlanmasını önlediği, tansiyon düşürücü etkisi olduğu, kalp atışını düzenlediği bilinmektedir. Lösemi, bazı kötü huylu tümörler, karaciğer ve böbrek bozuklukları, yüksek kolesterol ve çeşitli iltihaplı hastalıklar ile mide bağırsak, Astım, bronşit, grip, göz hastalıkları ve bozukluklarında kullanılır. Arı sütünün apiterapik ve tıbbi kullanım alanlarının yanında kozmetik sanayinde doku ve cildi yenileyici, deriyi gerdirici, derinin yağ sekrasyonunu düzenleyici etkisi vardır.

(iha)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.