İnsanların doğdukları aylara göre değişik kişilik özelliklerine sahip oldukları öne sürüldü. Uzmanlar, insanların doğdukları aylara göre kişiliklerinin şöyle değişiklik kazandığını ifade ediyorlar:

OCAK: Hırslı ve ciddi bir kişiliğe sahip olurlar. Öğrenmeyi ve öğretmeyi severler. İnsanların zaaflarını ortaya çıkarmayı severler. Çok eleştirirler. Akıllı, planlı ve programlıdırlar. Çok çalışkan ve üretkendirler. Duyarlı ve derin hislidirler. İnsanı nasıl mutlu edeceklerini bilirler. Aşırı dikkatlidirler. Bünyeleri kuvvetlidir. Zor heyecanlanırlar. Romantiktirler ama aşklarını ifade etmekte zorlanırlar. Çocukları severler. Evcil ve sadık bir eş olurlar. Kıskançtırlar. Sosyal yönleri zayıftır.

ŞUBAT: Somut şeylere önem verirler. Değişkendirler. Sessiz, utangaç ve ağırkanlıdırlar. Kendilerine güvenleri tam değildir. Dürüsttürler. Özgürlüklerine düşkündürler. Bazen saldırganlaşırlar. Kesin olmayan işlerden hoşlanmazlar. İnatçıdırlar. Hayallerinin peşinden giderler. Batıl inançlara eğilimlidirler.

MART: Çekici bir kişiliğe sahiptirler. Utangaç ve tutucudurlar. Esrarengizdirler. Cömert ve sempatiktirler. Duyarlıdırlar, hizmet etmekten zevk alırlar. Kolay sinirlenmezler. Güvenilirdirler. Nezakete önem verirler. İyi bir gözlemcidirler. İntikamcıdırlar. Seyehat etmeyi ve dikkat çekmeyi severler. Dekorasyona meraklıdırlar. Tempolu müzikleri severler. Çok değişkendirler

NİSAN: Aktif ve enerji doludurlar. Çabuk karar verip, çabuk pişman olurlar. Şefkatlidirler. Mantıklarını dinlerler. Diplomatiktirler. İnsanlari teselli etmeyi severler. Dostlarının sorunlarıyla yakından ilgilenirler. Cesurdurlar. Maceraperesttirler. Sevgi ve ilgilerini belli ederler. Hafızaları güçlüdür. Baş ve göğüs hastalıklarına eğilimlidirler.

MAYIS: Sert yapılıdırlar, kolay sinirlenirler, kolay ilgi çekerler. Fiziksel güzelliğe önem verirler. Motivasyona ihtiyaç duymazlar. Sistematik çalışırlar. Hayal kurmayı severler. İleri görüşlüdürler. Kolay sakinleştirilirler, anlayışlıdırlar. Kulak ve boyun bölgeleri hassastır. Edebiyat ve sanatla ilgilidirler. Evde oturmayı sevmezler. Çocuklardan hoşlanmazlar.

HAZiRAN: Aynı anda birden fazla şey düşünürler. Nazik ve tatlı dillidirler. Hassas ve kararsızdırlar. komik ve eğlencelidirler. Konuşkandırlar. Kolay arkadaş edinirler. Kolay incinirler. Gribe yatkın bünyeleri vardır. Çok inatcıdırlar.

TEMMUZ: İyi bir sırdaştırlar. Anlaşılmaları güçtür. Aşırı gururludurlar, kin tutmazlar. Başkalarının düşüncelerine aşırı önem verirler. Sokulgandırlar. Sempatiktirler. Yanlızlığı severler. Kolay öğrenirler. Arkadaş sıkıntısı çekmezler. Mide hastalıklarına kolay yakalanırlar. Zor ikna olurlar. Aşırı işleri severler.

AĞUSTOS: Şakalaşmayı severler. Duyarlı ve ilgilidirler. Korkusuzdurlar. Liderlik özellikleri vardır. Ruhbulumle ilgilenirler. Kolay provoke edilirler. Dikkatli ve tedbirlidirler. Bağımsızlıklarına düşkündürler. Yol göstermeyi severler. Romantiktirdirler.

EYLÜL: İyi birer konuşmacıdırlar. Sadık ve güvenilirdirler. Detaylarla uğraşırlar. Sorumluluk almayı severler. Bilgi ve kültüre önem verirler. İnsanların hatalarını yüzüne vurmayı severler. Spor ve seyehati severler. Hislerini kendilerine saklarlar.

EKİM: Sohbet etmeyi severler. İlgi odağı olmak isterler. Yalancılığı, yapmacıklığı sevmezler. Arkadaşlarına çok önem verirler. Çabuk kırılıp, çabuk toparlanırlar. Bencildirler. Kendiliklerinden yardım teklif etmezler. Başkalarının düşüncelerine önem verirler. Duygusaldırlar. Kendilerine güvenmezler. Etraflarından çabuk etkilenirler.

KASIM: Kişilikleri oldukça eğlencelidir. İnsanları kolay etkilerler. Çalışkan ve sorumluluk sahibidirler. Kontrolü ele almayı severler. Enerjiktirler, çevrelerini motive ederler. İyi birer liderdirler. İçten ve yardımseverdirler. Adil davranırlar. Sürprizleri severler. Hataları affetmezler. İradeleri güçlüdür. Derin duygularla severler. Herkesi olduğu gibi kabul ederler. Sır saklamayı bilirler.

ARALIK: Sadık, cömert ve sabırsızdırlar. Birlikte vakit geçirilebilecek eğlenceli bir kişiliğe sahiptirler. Azimlidirler. Dostlarını kendilerinden fazla düşünürler. Kızgınlıkları uzun sürmez. Sevildiklerini hissetmek isterler. Espri anlayışları gelişmiştir”.
iha

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.