Google Panda Farmer Update‘den söz edeceğiz şimdi sizlere. Google Panda nedir? konuya bununla başlayalım. Google Panda google’nin sahtekarlık ve hileli yöntemlerle google ilk sayfalara yerleşen siteleri tespit edip, o siteleri hak ettikleri yere (googlenin en son sayfalarına) göndermeye yarayan yeni site değerlendirme sistemidir.  Google Panda 27-03-2011 tarihinde google.com üzerinden yayına başladı ve test aşaması bittikten sonra dünyanın tüm ülkelerinde yayın yapar hale gelecek. Daha temiz bir internet, daha kaliteli siteler adına hizmet verecek olan Google Panda işini doğru yapanlar için oldukça yarar sağlayacağı gibi, sahtekarlık ve hileli yöntemlerle google’da ilk sayfalarda olanların kabusu olacak. Google Panda testlerinden sonra sahtekar ya da hileli olarak görülen sitelerin büyük çoğunluğunun google sanbox’a düşmesi bekleniyor.

Google.com‘un yaptığı açıklamaya göre Google Panda devreye girdikten sonra google.com üzerinde yayın yapan sitelerin %11’i (çok ciddi bir oran) zarar görecekler. Buradaki zarardan kasıt; kötülerin ayıklanması ve iyilerin daha görünür hale getirilmesi, ön kısımlara çekilmesi.  Google pandanın sisteme girmesinden sonra siteler google içerik merkezi (content farm)’da değerlendirilecek ve ondan sonra hak ettiği yere gönderilecek.  Başka sitelerden içerik çalan, az ve kalitesiz içerikle üst sıralarda olan sitelerin hepsi Google Panda ile birlikte hak ettikleri değeri görecekler!

Google panda seocu olarak ortalarda gezen, sahtekarlık ve hile ile googlede ilk sayfalara gelmiş olan üçkağıtçılarıda ortadan kaldıracak bir algoritma sistemi olacak.  Seo danışmanı olduğunu söyleyerek insanları dolandıran kişilerin ilk sayfalardan silinerek hak ettikleri yere gitmelerini sağlayacak olan bir sistemdir.

Kısacası Google Panda farmer; iyi olanın kazanmasını, kötü olanında hak ettiği ve layık olduğu yere gitmesini sağlayan oldukça akıllı ve kaliteyi seçmekte zorlanmayan yeni bir google algoritma sistemidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.