Dünyanın önde gelen Sağlık uzmanları, ilaç almadan, estetik Ameliyat geçirmeden genç kalmanın sırlarını açıkladı. Buna göre, 60 yaşına merdiven dayadıktan sonra 35 yaşında gibi görünmek istiyorsanız, Alkol ve sigaradan uzak durmanız, sebze, balık ve meyve yemeniz, yürüyüş yapmanız ve tansiyonunuza dikkat etmeniz gerekiyor.

Uzmanlar, 20-60 yaş arasındaki kişilere, "Alkol ve sigaradan uzak durun. Yediklerinize dikkat edin. 40 yaşından sonra 2 yılda bir kalp testi, her 3 yılda bir stres testi yaptırın. Tansiyonunuzu sık sık kontrol ettirin ve kilo almayın. normal kilonuzun yüzde 10'unun üzerine çıkmayın. Depresyondan uzak durun. En iyi ilaç spor yapmak. Körlüğe yol açan glokom (göz tansiyonu) hastalığını önlemek için 40 yaşında göz kontrolünden geçin" önerisinde bulunuyor.

60-70 yaş grubundaki kadınların yüzde 60'ının, erkeklerin ise yüzde 40'ının ev kazalarında hayatını kaybettiğini belirten uzmanlar, bu kazaların çoğunun, aslında beynin, 'bedenin yaşlandığını kabul edememesinden' kaynaklandığına dikkat çekiyor. "Artık genç değilsiniz, bunu bilin" diyen uzmanlar, şunları kaydediyor:

"Duş alırken dikkat, sağlam ayakkabı giyin, ani hareket etmeyin. Nereye gideceğinizi bilmeden sokağa çıkmayın. Araba kullanıyorsanız mutlaka göz testi yaptırın. Yürüyüş, temiz Havada kültür-fizik hareketleri eklem yerleri için çok faydalıdır. Yaşlandıkça az yemeyi öğrenin, balığa ağırlık verin. Vücudunuzu Sıcak tutun. Yalnız kalmayın, arkadaşsızlık öldürür."

70 yaş üzerindeki kişilere, uzun ömür için tek ilaç olarak 'yürüyüş' ve 'meşgul edecek bir iş'i öneren uzmanlar, "Ancak, yiyeceklere dikkat. Sebze, balık ve meyve yiyin. Bu yaşta kemik erimesi kaçınılmazdır. Sigara içmeyin. Kalsiyum, balık yağı hapı ve Günde yarım Aspirin alın. Tansiyonunuzu sık sık ölçtürün. Altı ayda bir düzenli sağlık kontrolünden geçin" diye uyarmayı da ihmal etmiyor. İHA

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.