İnternette bu tarz kod heryerde neredeyse var fakat Internet Explorer da çalışmıyor. Uzun araştırmalarım sonucunda bir Bcakir arkadaşın bloğunda buldum her tarayıcıda çalışanını. Size de katkısı olacağına inanıyorum.

Yukarıda sayigetir.php dosyasından her 2 saniyede bir veri çekiyoruz ve bu veriyi id değeri sonuc olan div içerisine yazdırıyoruz. Yapacağımız uygulamanın veri.php içeriğini de vereyim, tam bir uygulama olsun. PHP den 1 ile 10000 arasından rasgele sayı üretip ekrana yazdırıyoruz. Sayı direk ekrana yazılmıyor, php den dönen değer oluyor ve JQuery bu değeri alıp sonuc divine yazdırıyor.

 

3 Yorumlar

 1. Hasan Kara söyleyen:

  her 2 saniyede bir veri için o sayfaya gidiyor. Peki bu sunucuyu yormaz mı ?

  • gencnesil söyleyen:

   evet sunucuyu yorması muhtemel fakat onclick yada alternatif fonksiyona bağlarsanız sadece o işlem yapılması gerektiğinde sunucudan veri cektirecek çekilde calıstırabilirsiniz. yakında onunla alakalıda bir dokuman yayınlayacagım.

 2. mehmet söyleyen:

  Açıklamanız gayet güzel 🙂 ancak bi sorunum var benim ona uyarlıyamıyorum bunu basitinden bi hesap makinesine benzer birşey yapıyorum ancak buttonlara tıkladığımda inputa 1 e bastıysam 1 yazıyor fakat sayfa yenilendiğinden inputun valuesi boş görünüyor tekrar buttonu input button diye tanımladığımdada kullandığım script kodu çalışmıyor bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilirmisiniz ? şimdiden teşekkürler 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.