Ameliyat Masasına yatmadan bel ve boyun fıtığından kurtulmak isteyenler, yan etkisi olmayan manipülasyon tedavisine başvuruyor.

BURSA – Uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, manipülasyon tedavisinin çok doğal ve kişiye özel bir tedavi olduğunu, ilaç kullanılmadığını söyledi.

Manipülasyonun oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Şahabettinoğlu, belden bacağa yayılan ağrının bel fıtığına, boyundan kola, ele vuran ağrının ise boyun fıtığına yol açabileceğini belirtti.

İyi bir muayene ve MR tetkikleri neticesinde uygun tedavinin yapılabildiğini belirten Şahabettinoğlu, "Manipülasyon haftada en fazla iki seans olarak uygulanıyor. Hafif vakalarda 3, orta vakalarda 5, ilerlemiş vakalarda ise 8 seansa arasında tedavi sonucunda hastalar eski hayatına dönebiliyor. Doğal ve kişiye özel bir tedavi yöntemi olduğu için ilaç kullanımına gerek olmuyor. İlaç kullanılmadığı için mide, böbrek, karaciğer gibi çeşitli iç organlarımıza yan etkisi olmuyor" dedi.

UZUN SÜRE SABİT KALMAK, FITIĞA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Eskişehir'de maden Mühendisi olarak görev yapan 28 yaşındaki Gaye Tan Şenses, 7 senedir boyun ve belinde oluşan ağrılardan dolayı manipülasyon tedavisine başvurduğunu söyledi. Uygulanan 8 seans sonunda rahatladığını ifade eden Şenses, "Maden mühendisi olarak bir firmada çalışıyordum. Masa başında çalıştığım için uzun süre hareketiz kalıyordum. Zamanım olmadığı için de spor yapamıyordum. Bunun sonucunda boynumun ağrısı belime kadar vurmaya başladığını hissettim. İki aydan beri, ağrılarım yüzünden işe gidemez oldum. Bir Televizyonda gördüğüm manipülasyon tedavisi ile rahatlayacağım düşündüm. Araştırmalarım sonucumda Şahabettin beye gelerek tedavi olmaya başladım. 8 seansın sonunda eski hayatıma döndüğüm için çok mutluyum. Hayat kalitem arttı" diye mutluluğunu dile getirdi.

KİŞİYE ÖZEL YAN ETKİSİ OLMAYAN TEDAVİ: MANİPÜLASYON

Manipülasyonun oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Şahabettinoğlu, belden bacağa yayılan ağrının bel fıtığına, boyundan kola, ele vuran ağrının ise boyun fıtığına yol açabileceğini belirtti.

İyi bir muayene ve MR tetkikleri neticesinde uygun tedavinin yapılabildiğini belirten Şahabettinoğlu, manipülasyon tedavisinin ilaç kullanılmadığı için yan etkisinin de olmadığına dikkat çekti. Rahatsızlığın olduğu bölgeye elle birtakım germe ve bastırma tatbik edilerek yapılan bu tedavinin Türkiye'de az sayıda uzman doktor tarafından uyguladığının altını çizen Şahabettinoğlu, bel ve boyun fıtığında manipülasyon tedavisinin yüzde 98 oranında faydalı olduğunu söyledi.(İHA)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.