VücutParfümler kokularını yaymak için Sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır:Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbekKanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun.Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.Uzmanlardan hoş öneriler:Coco Chanel “Öpülmek istediğiniz yeri parfümleyin”Estée Lauder “Parfümü, kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin. Böylece binlerce parfüm Molekülü vücudunuzun her yerine konacaktır”

SaçSaçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.Küçük bir hoşluk:Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

GiysilerParfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır.Giysiler parfümlenebilir ama gelişigüzel değil:- Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.- Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır.- İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır.- Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.- Mücevher ve özellikle incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: parfümlerdeki Alkol mücevherlerin parlaklığını yok eder ve incileri sarartabilir.- Giysi dolabınızı parfümlemeyi unutmayın.Küçük bir hoşluk:İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap veya çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz yünlü bir kumaş parçası koyun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.