Arılar tarafından çeşitli Bitkilerden toplanan çiçek tozlarından meydana gelen polenin, birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı, bünyenin güçlenmesi için de çok yararlı bir gıda olduğu belirtildi.

Uzmanlar, polenin içerdiği bol vitamin ve Mineraller sebebiyle bünyesi zayıf olan kişiler için çok yararlı olduğunu ifade etti. Polenin tıbbi bir Bitki olduğunu belirten uzmanlar, polenin faydalarını şu şekilde sıralıyor:

"Polen, Kanser türlerinde, kalp ve damar hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda, karaciğer hastalıklarında, sedef, egzama, sivilce, saç dökülmesi, cilt lekeleri, prostat hastalıklarında, ruh ve sinir, göz, Astım, bronşit, ülser, basur, felç, Kansızlık, beyin hastalıklarının tedavisinde ve çocuk gelişiminde oldukça önemlidir. Polen, beyin ve vücut yorgunluğunu gidererek, kısa zamanda canlılık verir. Polen, çocukların gelişiminde etkili olduğu gibi, Anemi hastalığının tedavisinde de her Gün bir kahve kaşığı polen yenmesi vücudun savunma sistemini meydana getiren alyuvarların sayısını arttırır. Polen ayrıca vücudun eksik Maddelerini tamamlar.

Bağırsak iltihaplanmasına, zayıflık, şişmanlık, kabızlık, ishal gibi birbirine zıt olan rahatsızlıkların da tedavisinde, düşünme yeteneğini artırmada, Alyuvar sayısı ve kandaki hemoglobin sayısının yükselmesinde, görme yeteneğinin artmasında, saç dökülmesini önlemede ve saçların canlanması ile cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça önemli sonuçlar verir." (İHA)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.