Bu Rüyalar ilginçtir. Ayna rüyası olacak birçok şeyi açıklar. Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk dolu bir devre vardır. Yine aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu gören kimsenin önünde sorunlarla dolu bir devre vardır

Rüyada aynanın görülmesi, hayal ve gurur ile tabir olunur. Aynanın kadına delalet ettiği de söylenir. Rüyada cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kişi, hüzün, keder, gam ve gussadan ve sıkıntıdan halas olur.

Bekar bir kimsenin rüyada aynaya baktığını görmesi, onun için müjdedir. Çünkü bu rüya, evleneceğine delalet eder.
Rüyada altından yapılma bir ayna görmek; dince kuvvet, fakirlikten sonra zenginlik ile tabir edilir.

Sakalı olmayan bir kişi, rüyada aynada sakalının siyahlaşmış olduğunu görse, bu rüya onun dünyaca insanların nezdinde makbul ve kadrinin yüceliğine delalet eder.

Cabirü’l-Mağribî demiştir ki:
“- Rüyada aynada güzel bir yüz görmek, ferahlık ve sevince, çirkin yüz görmek de hüzün ve kedere delalet eder.”

İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:
Rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, rüya sahibinin “- yükselmesine ve mevki elde etmesine delalet eder.”

Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah görmek, eğer aslında öyle değilse, halka karşı cömert ve kerim olmaya delalet eder.

Zindana düşmüş bir mahkumun rüyada kendi yüzünü görmesi, hapishaneden kurtulacağına işarettir.

Rüyada Gümüş bir aynaya baktığını görmek, sıkıntı, keder ve korku ile tabir olunur. Altın ayna ise bunun zıddı ve dince kuvvete delalet eder.

Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde görmek, kız çocuğu ile tabir olunur. Eğer o kişinin hanımı hamile ise bir kızı dünyaya gelir. Bekar birinin bu rüyayı görmesi,
evleneceğine işarettir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.