Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir.

Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

cenneti görüp fakat oraya girmedigini gören kimsenin rüyasi, onun icin hayir ameliyle müjdedir. bazilari cenneti acikca gören kimse, arzu ve istedigi seye isarettir ve ondan üzüntü ve keder gider demislerdir. cennete girmek isteyip fakat bundan menedildigini gören kimse niyet ve kasd ettigi hacc ve cihaddan yahut üzerinde israr ettigi günah ve kusurdan tövbeyi murat ettigi halde, bunlardan menedilir. cennet kapilarindan birisinin, üzerine kapandigini gören kimsenin anne ve babasindan birisi vefat eder. cennetin bütün kapilannin üzerine kapanip acilmadigini gören kimse, anne ve babasina asi olduguna ve ondan razi olmadiklarina isarettir. istedigi kapidan cennete girdigini gören kimsenin anne ve babasinin kendisinden razi ve hosnut olduklarina isarettir. cennete girdigini gören kimse her iki dünyada emniyet ve sevince erisir. cennete girdigini gören kimsenin eceli ve ölümü yakin olur. cennet meyvelerinden yedigini gören kimse, yedigi meyve kadar ilimle riziklanir. cennetin Su, sarap ve sütünden ictigini gören, ilim ve zenginlige isarettir. cennetin sergilerine yaslandigini görenin rüyasi, haniminin iffetli, namuslu ve halinin hos olduguna delildir. cennete ne zaman girdigini bilmeyen dünyada bulundugu müddetce izzet ve nimete isarettir. cennetin meyvelerinden birini yerden alip baskasina verdigini gören kimse Amel etmedigi ilmim amel edecek birisine ögretmeye isarettir. kevser suyundan ictigini gören kimse bir makarna nail olup, düsmanlariri yener. kendisini cennet kösklerinden birinde görse, güzel bir kadinla evlenir. cennetin kapicisini görmek sevinc ve nimete, yasadigi müddetce temiz yasayisa ve belalardan emin olmaya isarettir. meleklerin onun yanma girip kendisine cennete selam verdigim gören kimse, onu cennete götürecek bir amel islemis olmasina ve iyi bir sonla ölecegine isarettir. cennete girmeyi görmek, cennete girmeye vesile olacak amel islemeye delildir. cennete girmek bazan güclüklerden, üzüntü ve kederden kurtulusa isarettir. hasta bir kimse cennete girdigini görse hastaligindan iyislesir. bazi kere de cennete girmek, helal mala, ailesi icin iyilik etmeye ve allah’tan korkmaya isarettir. cennete girmek, bag ve bahceye sahip olmaya faideli ve menfaatil seylerin eline gecmesine ve rizka isarettir. rüyada insanlarin hepsinin cennete girdiklerini görmek, senenin bolluk ve ucuzluguna, meyve Hububat ve ziraata gelecek berekete delildir. cennete girmek, sehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. savas aletleri ile cennete giren sehit olarak ölür. kitapla beraber cennete girdigini görmek ilim ve güzel amele isarettir.

cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdigini gören kimse, malinin zekatini vermek sayesinde cennete girer. hanimiyla beraber cennete girdigim görmek, dünyada hanimiyla iyi gecinmeye isarettir. rüyada cenneti görmek, camiiye, sokak ve pazarda kazanc yapmaya, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye, ilme ve güzel amele isarettir. rüyada cennet nehirlerinden ictigini, meyvelerinden yedigini veya agaclarin gölgesinde gölgelendigini yahut cennetin hurilerinden bir sey gördügünü görse, ilim, hidayet, nzik, mülk, nesil ve uzun ömre nail olmaya, yahut sehit olarak ölmesine isarettir. cennet nehirlerinden icilen sey tabirce muteber tutulur. Şöyle ki, Su nehri rizka süt nehri fitrata sarap nehri. Allah sevgisinden meydana gelen sarhosluga ve allah’in haram kildigi seylere bugzetmeye, Bal nehri ise ilim ve kur’ana isarettir. cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, ese ve hayirli evlada isarettir. tuba agacinin gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durdugunu gören kimsenin gidecegi yerin hos ve güzel olmasina isarettir. bazen de agacin altinda oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadas dost ve rütbe makam sahibi kimselerden menfaatlanmaya isarettir. cennetin kösklerine girdigini görmek, yüksek rütbe elde etmeye, iftihar edilecek ise girmeye, genislik ve zenginlige ve güzel akibete isarettir. cennetin haznedan ridvan (r.a.)’i görmek, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaclarin görülmesine ve duanin kabul edilmesine isarettir. cennete girip onun meyvesinden yemedigini, nehirlerinden icmedigini gören kimsenin, sahip oldugu ilimden faide görmemesine isarettir. cennetten kovuldugunu görmek, adem (a.s.)’in hikayesinden ötürü fakirlige giriftar olmasina isarettir. korku halinde olan kimsenin cennete girdigini görmesi korkudan emin olmasina, üzüntü ve kederde ise üzüntü ve kederinden kurtulmasina, eger bekar ise evlenmesine isarettir.

rüyada cennetin haznedarini görmek, devamli sevince isarettir. cennetin haznedarini görmek, nimete. temiz yasayisa ve allah’in rizasina isarettir. bir kimse cennette oldugunu, meleklerin kendisine selam vererek cennetin her bir kapisindan girdiklerini görse, allah-u teala hazretleri o kimseyi affeder ve uzun hayirla onu hayirlandinr. bir kimse cennetin haznedarini görse üzüntü ve kederi gider, ferahliga kavusur ve gecimi güzel olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.