Uzmanlar, saç ekiminin de diğer Sağlık sorunları gibi erken dönemde teşhis edildiğinde daha olumlu sonuç verdiğini bildirdi.

Saç ekimi konusunda bilgiler veren Megahairtrans Genel Direktörü Gülten Ünver, "10 yıldır saç ekimi üzerine çalışan Megahairtrans saç ekim merkezi, son iki yıldır foto epilasyon, cilt kırışıklıkları, leke ve cilt üzerindeki tedavilerine başlamıştır. Saç ekiminde hayli yol almış olan merkezimiz foliküler ünit transplantation (FUT) işleminde Türkiye'ye ilk mikroskop getiren sayılı saç ekim merkezlerindendir. Megahairtrans olarak amacımız saç ve cilt problemleri yaşayan kişilere, istedikleri anda en iyi hizmeti maksimum kalitede ve konforlu bir biçimde sunabilmektir" dedi.

Saç ekiminin dünyada 20 yıldır uygulanan ve geliştirilen cerrahi bir operasyon olduğunu belirten Ünver, "Ülkemizde son 10-15 yıldır bilinçli olarak yapılan ve gelişen bir sektördür. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç ekiminden sonra yapılması gereken uygulamaları tam olarak yerine getirdiğimizde hiçbir sakıncası olmaz. Teknik olarak iki çeşit Canlı saç kökü nakli vardır. Saç kökleri folikül dediğimiz doku parçaları olarak nakledilir. Birinci teknik FUT. İkinci teknik foliküler ünit extractation (FUE). Her iki teknik de saç kökü naklini sağlar. Her iki teknik de birlikte uygulanabilir. Amaç daha fazla saç kökünü bir seansta nakledebilmektir" diye konuştu.

Gülten Ünver, saç açıklığı veya saçlarında bariz bir seyrelme oluşmuş ve ensesinde sağlıklı saçlar bulunan kişilere saç ekimi yapılabileceğini söyledi. Saç ekimi operasyonunun yaklaşık 5 Saat sürdüğünü ifade eden Ünver, "FUT tekniğinde 6 Ay ara ile 2 veya 3 seans yapılabilir. FUE yönteminde 3 Gün ara ile 7-8 seans uygulanır. Seansların sayısı saç kökü nakli sayısına bağlıdır. Bir seansta FUE yöntemiyle 5 bin saç tel nakledilebilirken FUE yöntemiyle bir seansta 300 saç teli nakli yapılabiliyor. FUE uzun zaman alan ve pahalı bir tekniktir. Ekim yapılan saçlar Kanser veya hormonel bir hastalık olmadığı sürece dökülmez" açıklamasında bulundu.

Ünver, şunları söyledi: "Saç ekimi sonrasında özel losyon ve şampuanlarla yıkama verilir. Kişinin dökülme özelliği taşıyan saçları için dökülme önleyen losyonlar kullandırıyoruz. saç dökülmesi yoğun yaşanma ihtimali olan müşterilerimize ilaç tedavisi öneriyoruz. Sporcularda da cilt ve saç dökülme problemleriyle sık sık karşılaşılmaktadır. Müşteri portföyümüzde sporcular da yer almaktadır. Medya, internet ve tanıtımlar aracılığı ile merkezimize başvurulabilir. Müşteri memnuniyeti ve referanslardan da ciddi anlamda dönüşüm sağlıyor. Ücretsiz danışma hattımız: 0212 351 59 87 – 351 59 88. Saç ekiminde de diğer sağlık sorunları gibi erken dönemde teşhis edildiğinde daha olumlu sonuçlar alınır. Saç dökülmesi başlamış kişilerin bu konuyu ciddiye almalarını ve tamamen saçsız kalmadan saç ekim merkezimize gelerek ücretsiz muayene olmalarını öneriyorum." iha

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.