Sinüzit tedavisinde geç kalmayın…

Sinüzit belirtilerinin soğuk algınlığı veya allerjik nezle belirtilerinden ayırdedilmesi genellikle zordur bu nedenle pek çok kişi doktora gitmeye gerek duymaz. Bunun yerine soğuk algınlığı veya allerji ilaçları ile kendilerini tedavi etmeye çalışırlar. Fakat doktora gitmek şarttır!Kanserle mücadelede yeni yöntem.Hedef doğrudan hastalıklı doku

Sinüzit, yüz kemikleri içindeki boşluklar olan sinüslerde meydana gelen enfeksiyondur. Genellikle bir soğuk algınlığı veya allerjik nezle atağını takiben ortaya çıkar.

Normalde, sinüslerden salgılanan Sıvılar burun boşluklarına akar. Bir soğuk algınlığı veya allerjik nezle atağını takiben, sinüslerde şişlik meydana gelir ve bu drenaj mekanizması bozulur. Bunun sonucunda da enfeksiyon ortaya çıkar.

Sinüzitin tedavisi, uygun bir antibiyotikle yapılabilir. Bunu,uygun dozda kullanmaya özen gösterin.

Antibiyotik yanında, burun tıkanıklığını azaltmak için bir burun spreyi ya da damlası ve ağızdan alacağınız bir dekonjestan ilaç önerilebilir. Burun spreyleri ve damlalarının uzun süreli kullanılmasının sakıncalı olduğunu unutmayınız. Kaynamış Su buharının teneffüs edilmesi ve fizyolojik serum damlaları da şikayetlerinizi azaltabilir.

Doktorunuz uzun süreli Antibiyotik tedavisi almanızı öneriyorsa, kronik sinüzite neden olan Mekanik tıkanıklıkların açılması için cerrahi tedavi de gerekebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.