Günümüzde büyük bir hızla gelişen teknoloji ve sanayi alanlarından dolayı gündeme gelen elektromanyetik kirlilik, unutkanlık, algılanma bozuklukları, stres gibi birçok hastalığın büyük bir ilerleme göstererek insanlara önemli sorunlar yaratmakta.

Bu konu öncelikli olarak, çarpık kentleşmenin ve plansız yapılaşmanın başa bela olduğu büyük kentlerimizde yaşayan insanlarımızı bekleyen tehlikenin oldukça ciddi boyutlara ulaştığını bilmek gerekiyor.

Teknolojinin gelişmesi hayatımızı bir yandan kolaylaştırırken diğer yandan da oldukça önemli fiziksel ya da psikolojik rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Son zamanlarda çeşitli değişim projeleriyle yeşil alanlarımızın yok edilmesi ve eskiyen ahşap binaların yerine betonarme yapıların dikilmesi gerçek anlamda büyük tehlike taşıyor.

Çıplak Ayakla toprağa Basmak En İyi Yöntem

Yaşam alanlarımızda bizler için büyük bir tehlike olan elektromanyetik dalgaların zararını mümkün olduğunca en aza indirgemek için, en başta toprakla uğraşmak ve toprağın bu yöndeki önemine Pozitif bakmak gerekiyor.

Birçok uzman tarafından, “haftada en az 2 kez çıplak ayaklarla Toprak üzerinde yürümek Sağlıklı bir yaşam sürmek açısından inanılmaz derecede önemli.” Böyle bir imkanı olmayanlar için de saksı çiçekleriyle vakit geçirmek gibi diğer bir alternatif seçenek sunabiliriz. Bu sayede, vücudumuzdaki elektromanyetik yükü ayaklarımız ya da ellerimiz aracılığıyla üzerimizden atmış oluyoruz. Diğer bir önemli noktanın ise, evimizdeki Elektrik tesisatına bağlı olan toprak hattı.Toprak hat dışındaki tesisatlar Elektronik cihazların ömrünü kısaltıyor ve elektromanyetik dalgaları daha fazla açığa çıkarıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.