İnsan hayatının vazgeçilmez gıdalarından birisi olan suyun, birçok faydası bulunduğu bildirildi. Suyun, vücut dengesini sağlama ve kilo kaybetmek için bile ideal içecek olduğu belirtildi.

Konunun uzmanları, inandırıcı gibi görünmese de, suyun, özellikle kilo vermek ve bir daha kilo almamak için ideal bir alternatif olduğunu söyledi. Uçmanlar, "Su, iştahı bastırırken, vücutta depolanan yağların yakılmasına sebep olur. Yapılan araştırmalar, Su tüketimi az olan kişilerde, yağ oranlarının yükseldiğini saptamıştır. Sebebi ise oldukça nettir; böbrekler, yeterli su almayınca iyi çalışamaz ve bu yükün bir bölümü karaciğere kalır. Böyle olunca, karaciğer, esas görevi olan depolanmış yağları enerjiye çevirmenin yanında bir de böbreğin işini yapmak zorunda kalır" diyor. Bunun sonucunda, bir koltukta iki karpuz taşıyamayan karaciğerin, esas görevini aksatacağını hatırlatan uzmanlar, böylece, depolanan yağların vücutta kalacağını ve kilo olarak bedene yerleşeceğini kaydetti.

SUYUN KULLANIMI Vücudunun devamlı su topladığı düşünen kişiler için de Suyun en iyi çözüm olduğuna dikkat çeken uzmanlar, daha sonra şu görüşlere yer verdi;

"Beden az su alınca, az miktarda alınan suyun her damlası vücutta hücre dışı dokularda birikir. Bunun sonucunda el ve ayaklarda şişme olur. Alınan ilaçlar, geçici bir çaredir. Zira fazla su atılırken vücudun temel besin Maddeleri de yok olur. Bunun için de tek çözüm, bol su içmektir. Şişman kişilerin zayıf kişilere göre daha çok suya ihtiyaçları vardır. Metabolik yükleri daha fazla olduğundan, daha fazla suya ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda spor yapan, Sıcak ve kuru havalara maruz kalan kişilerin de su ihtiyaçları artar. Kilo vermek için Su, en önemli unsurdur. normal olarak en az 8 bardak su içilmeli, kilo arttıkça bardak sayısı da artırılmalıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.