Yorgun kalkıyor, uykusuz kalıyor, çabuk yoruluyorsunuz…

Üstelik düzensiz kilo almaya başladınız, enerji kaybı sebebiyle zorlanıyorsunuz, kendinizi cansız hissedip, cansız görünüyorsunuz…

Eğer bu belirtilerden birkaçı kendini göstermişse, vücudunuzun 'toksin alarmı' çalıyor demektir. O halde bedeni, bir iç temizliğinden geçirmenin zamanı gelmiştir.

Uzmanlar, kanda ve ciğerde biriken toksinlerin, bir süre sonra enerji kaybı ve kilo almaktan kaynaklanan sorunların baş göstermesine sebep olduğunu belirterek, 10 günlük bir çiğ besin diyetinin, vücudu arındırmanın ilk adımı olduğunu bildiriyor. Uzmanlar, yılda en az bir veya dört kez Protein destekli bir diyet yapılmasının şart olduğunu kaydediyor.

Çiğ besin (detox) diyetinde beslenmenin tamamen taze sebze ve meyvelerden, kepekli tahıllardan oluştuğunu ifade eden uzmanlar, bol bol Sıvı tüketilmesini ve bol bol yürüyüş yapılmasını öneriyor.

SAĞLIKLI HAYATA ADIM ADIMUzmanlar, toksinlerden arındırma diyetinin başta zor gelebileceğini, ancak kahveden veya kırmızı etten uzak durmayı yavaş yavaş öğrenen bedenin, daha Sağlıklı bir hayata doğru adım adım yürüyeceğini vurguluyor.

Çiğ besin diyetine başlamadan önce beslenme şekline dikkat edilmesi gereğine dikkat çeken uzmanlar, meyve ve meyve sularının, yüksek oranda toksin atan besin Maddeleri olduğunu hatırlatırken, Suyun ise böbreklerin çalışmasını kolaylaştırarak, deri ve idrar yoluyla toksinleri attığını belirtiyor.

Düşük yağlı protein kaynağı olan kuru baklagil ve tahılların da toksin atıcı role sahip olduğunu bildiren uzmanlar, içerdikleri kompleks karbonhidrat, lif, vitamin ve mineraller sebebiyle pek çok faydası bulunduğunu kaydediyor.

Ayrıca, sofradan zeytinyağının eksik edilmemesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, içerdiği mineraller ve E vitaminiyle, vücutta zararlı maddelerin depolanmasını engellediğini vurguluyor.

Uzmanlar, diyet sırasında, 'Kırmızı et, yağlı ve kızarmış gıdalar, peynir, tereyağı, kaymak, süt, sirke ve turşular, Alkol ve sigara, şekerli ve şekerli gıdalar, gıda endüstrisinin kullandığı tüm suni maddelerden' uzak durulmasının da şart olduğunu belirtiyor.(iha)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.