Backlink Nedir?

Backlink’in türkçe anlamı Geri Link demektir. Sizin anlayacağınız dilde Backlink, bir sitenin sizin sitenize referans olmasıdır.

Backlink Ne İşe Yarar?

Backlink, herhangi bir sitenin anasayfasında veya footer(en altta)’ın da sizin sitenizin bulunması halinde sizin sitenize link veren sitenin pagerank değerine göre Google’da sizin sitenize 10 üzerinden bir puan belirler. Ve bu sayede arama motorlarında hedef kelimede yani anahtar kelimenizde üst sıralara çıkmanızı sağlar. Seo için çok faydalıdır.

Hangi Sitelerden Backlink Almalıyım?

Backlink’te önemli kural; Backlink alacağınız sitenin PR(Pagerank) değerinin yüksek olmasıdır. Yani pagerank değeri 0 olan bir siteden backlink almanız sizin için bir fayda sağlamayacaktır. Aksine arama motorlarında düşüş yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Siteler;

Ücretsiz Backlink Veren Siteler:

Yorum atarak backlink kazanmak

  • Yorum yaparken “website” kısmına sitenizin adresini yazıyorsunuz.
  • Sitelere üye olup imza kısmına, profil kısmına sitenizin linkini yerleştirebilirsiniz.
Bunlar oldukça basit adımlardır. Aklımıza gelmişken hatırlatalım; günde birkaç taneden fazla backlink almayınız. Google sitenize ceza verip indekslemeyebilir.
İnternette bulduğumuz backlink alabileceğimiz siteleri buraya ekliyoruz. Aşağıdaki sitelere yorum yaparak ücretsiz olarak backlink kazanabiliriz.

PR6 Siteler

PR5 Siteler

Biraz da Türk sitelerinden örnekler verelim.

Bir Yorum

  1. Yücel söyleyen:

    güzel paylaşım

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.